Toz Boya Tesisleri Tünel Fırınlar

Toz Boya Tesisleri Tünel Fırınlar

Toz Boya Tesisleri Tünel Fırınlar Teklif İste


Firmamız bünyesinde üretilen toz boya tesisi konveyörlü “tünel tip” pişirme fırınları, diğer tozboya tesisleri üreticilerinden farklı bir şekilde termoblok grubunu dizayn etmektedir. Bu özel tasarım sayesinde termoblok grubu kısa zaman zarfında ısınan havayı çok hızlı bir şekilde menfezlere ulaştırır. Menfezlere gelen ısınmış hava yönlendirme klapeleri aracılığıyla tüm fırının homojen bir ısıya ulaşmasını sağlar. Termoblok gurubu AISI 309 paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. Fırınlar, seri üretim yapan ve farklı ölçülerdeki malzemeler için tercih edilir.

Fırın ölçüleri boyanacak malzemenin ebatlarına ve üretim kapasitesine göre projelendirilir. Fırınlarımızda sıcaklığı elde etmek için Doğalgaz, LPG, Elektrik ve Dizel Yakıt olmak üzere 4 çeşit yakıt sistemi seçeneği bulunmaktadır.

Kontinü çalışmalar için dizayn edilmiştir. Otomatik boya tesislerinde kullanılan bu fırınlarda boyanan ürün durmaksızın istenilen sıcaklık ve sürede işlem görmektedir. Fırının konulacağı yerin özelliğine veya konveyör hızına göre farklı tipleri bulunmaktadır (U , S ya da M tipi gibi)

Toz boya tesisi ve Tünel Fırınlar ın U , S ya da M tipi mevcuttur.

  • Toz Boya Tesisleri Tünel Fırınlar
Hemen Ara