Yaş Boya Kabinleri Su Perdeli

Yaş Boya Kabinleri Su Perdeli

Yaş Boya Kabinleri Su Perdeli Teklif İste


Yaş boyaların toz boya gibi geri kazanımı mümkün olmadığından, kullanılamayan boyanın dış ortama verilmeden filtre edilmesi gerekmektedir. Malzemeye yapışamayan boya zerreleri bu kabinlerde su perdeleme sistemi ile tutularak filtrasyon sağlanmaktadır. Su perdesinin arka kısmında fan ile emilen havanın yıkanması yöntemi ile ikinci bir filtreleme yapılarak hava ile birlikte hareket eden zerrelerin dış ortama çıkması engellenmektedir. Solvent kokusunu engellemek için opsiyonel olarak emme fanı çıkışına koku giderici filtre konularak yaş boya kabinlerinden %100 verim almak mümkündür.

Kapalı devre çalışan sirkülasyon pompasının emiş tarafında sökülebilir filtre bulunmaktadır. Pompa gövdesi yaş boya sistemlerine uygun ve periyodik bakıma uygun tipte seçilmiştir. Kabin boru tesisatı demir borudan kaynaklı yapılmış ve bağlantıları flanşlı cıvata-somun bağlantılıdır. Kabinde radyal tipte emiş fan kullanılmaktadır. Periyodik bakımlara uygun olarak fan rotoru sökülebilir tiptedir.

Kabin üstü ve yan duvarları modüler olarak, dış yüzeyi elektrostatik toz boya kaplı, içi ise galvanizli 1,5mm sacdan; su haznesi ise 2mm sızdırmaz kaynaklı galvanizli sacdan imal edilmiştir. Kabinde su ile temas eden bütün yüzeyler galvanizli sacdan meydana gelir. Kabin yanlarında ve arkasında temizleme kapakları bulunmaktadır. Su perdesindeki su akışı, kabin üzerinde bulunan vanalar sayesinde kolaylıkla dengelenir. Opsiyonel olarak paslanmaz sac tercih edilebilir.

Malzemenin suya düşmesinin önüne geçebilmek için taban, su perdesine kadar komple ızgaralı yapılmıştır. Pompa emişi tarafında bulunan filtre pompaya yabancı madde girişini önler. Ön taraftan manuel boyamaya uygun olarak tasarlanmıştır. Elektrik kumanda panosu sisteme dahildir.

  • Yaş Boya Kabinleri Su Perdeli
Hemen Ara